Sayfa Görseli

Hikayemiz

SOSYAL SORUMLULUK

Lezzetli peynir çeşitleri ile sofralarımıza değer katan Muratbey, sağlığa verdiği büyük önemin bir göstergesi olarak, sağlıklı yaşamla ilgili birçok sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. Bu kapsamda spor ve eğitim alanında çalışmalar yaparak topluma değer katıyor.

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı spor alanında 2015 yılından beri Türkiye Basketbol Süper Ligi takımlarından Uşak Basketbol Takımı’nın ana sponsorluğunu üstlenmenin yanında Uşak İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü ile de destek projeleri yürütüyor.

Peynire zekâ kattık diyerek çocuklara peynir yemeyi sevdiren Muratbey, sağlıklı ve zeki nesiller için eğitim projeleri de geliştiriyor. Muratbey, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen ve uzmanlar tarafından çocukların zihinsel gelişimine katkı sağladığı açıklanan Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala’nın Türkiye’de daha fazla çocuğa öğretilmesi sorumluluğunu üstlendi. Proje kapsamında okullara mangala setleri dağıtıldı, öğretmenlere seminerler verildi ve çocuklara turnuvalar düzenlendi. İlki İstanbul’da gerçekleştirilen okullar arası turnuvada Muratbey’in katkıları ile bini aşkın çocuk mangala ile tanıştı.

Muratbey, kadınlara yönelik sosyal projelerin de daima destekçisi. Osteoporoz, menopoz, hamilelik dönemi, diş sağlığı, kemik gelişimi gibi kadın sağlığını etkileyen konularda kalsiyumun ve peynirin önemini anlatmak üzere seminerler düzenliyor. Üniversiteler ve akademisyenlerle birlikte yürüttüğü projelerle farkındalık çalışmaları yürütüyor.

Sağlıkla ilgili konuların yanı sıra Muratbey kadın istihdamına katkı sağlayacak çalışmalar da yapıyor. Peynirin doğallığının ve kalitesinin iyi sütten geldiği gerçeği ile Muratbey, kaliteli süt üretimini sağlamak üzere kadın üreticilere yönelik eğitim projeleri gerçekleştiriyor. Bu eğitim projelerinden biri Uşak Dereköy’deki kadınlar için düzenlendi. Üretimde kadınların istihdamını desteklemek amacıyla Muratbey uzmanları tarafından Uşak Dereköy’deki süt üreticisi kadınlara "temizlik, sütte dezenfeksiyon, çiğ sütte kalite, süt soğutma ve depolama" konularında eğitimler verildi.

Muratbey Türkiye’nin en sevdiği peynir markalarından biri olmanın yanı sıra toplumsal problemlere duyarlı bir firma olma sorumluluğu ile sağlıklı beslenmenin topluma anlatılması için katkıda bulunuyor. Bu bakımdan markanın tüm iletişim süreçlerinde beslenme ve gıda uzmanları ile işbirliği yapıyor. Kadın sağlığı, çocuk gelişimi, beslenme alışkanlıkları gibi konularda düzenlediği eğitim toplantılarında, farklı hedef kitleleri uzman akademisyenlerle ve dijital ve geleneksel medyanın etkin isimleri ile bir araya getiriyor.

Muratbey, sağlık, spor ve eğitim alanında sunduğu burslarla ve sponsorluklarla çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimlerine katkı sunmaya, yaratıcı ve yenilikçi sosyal projeleri destekleyerek toplumsal faydayı yukarılara taşımaya devam edecek.