Sayfa Görseli

Hikayemiz

HABERLER

17

Mayıs

2017

Muratbey Mangala Turnuvası yapıldı

Muratbey Okullar arası Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala Turnuvası, Kasımpaşa Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Turnuvaya 69 okuldan çok sayıda öğrenci katıldı.

Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası Muratbey’in sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Muratbey Okullar arası Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala Turnuvası” yapıldı. Pilot bölge seçilen İstanbul Beyoğlu ilçesindeki 69 okulun katıldığı turnuva, Kasımpaşa Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Turnuvaya Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Beyoğlu Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal Etkinlikler Şube Müdürü Hakan Gündoğar, Muratbey İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu katıldı.

Muratbey, büyük bir heyecana sahne olan turnuvanın sonucunda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Muratbey İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu, peynire zekâ katan ve çocuklara peyniri yemeyi sevdiren Muratbey’in çocukların zihinsel gelişimi için de önemli bir projeye daha imza attığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda öğretilmesi teşvik edilen Mangalayı çocuklara öğrettiklerini belirten Elbistanlıoğlu, “Oyunun, gelecek kuşaklara aktarılması ve tanıtılması bakımından da önemli bir görev üstlenmiş olduk. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz turnuva için pilot bölge olarak Beyoğlu’ndaki okullar seçildi. Okullara dağıttığımız Mangala oyun setleriyle öğrencilerimiz, rehber eğitmenlerimiz eşliğinde hem Mangala öğrendi hem de turnuvaya hazırlandı” dedi.

Önümüzdeki yıllarda turnuvayı geleneksel hale getireceklerini de vurgulayan Elbistanlıoğlu, “Peynirlerimiz sadece Türkiye’de değil, dünya sofralarında da keyifle tüketiliyor. Muratbey markamız 60’ya yakın ülkede tescilli. Kalite ve lezzetimizden ödün vermeden, büyümeye, yeni ve sağlıklı peynirler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Turnuvada öğrencilere ödüllerini Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Beyoğlu Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal Etkinlikler Şube Müdürü Hakan Gündoğar, Muratbey İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu tarafından verildi.

İlkokul kategorisinde birincilik ödülü Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’ndan Süleyman Aydoğdu’ya, ikincilik ödülü Haliç İlköğretim Okulu’ndan Ahmet Çelik’e, üçüncülük ödülü ise Namık Kemal İlkokulu’ndan Ümit Kargın’a verildi. Ortaokul kategorisinde birincilik ödülü Cihangir Münir Özkul Ortaokulu’ndan Mehmet Yener’in olurken, ikincilik ödülü Cihangir Münir Özkul Ortaokulu’ndan Ahmet Saim Alkan’ın, üçüncülük ödülü ise Beyoğlu Ortaokulu’ndan Hamza Bozkurt’un oldu.